Dzieci – nasz skarb i przyszłość ludzkości

Największym skarbem (a zarazem błogosławieństwem) są nasze dzieci. Każde dziecko, które przychodzi na świat to nowa gwiazdeczka / promyczek słoneczny. Narodziny każdego dziecka powinny być świętowane nie tylko przez rodziców, ale i przez całe otoczenie. Jeśli dziecko jest poczęte ze wspólnej miłości obojga rodziców, którzy zbliżyli się do siebie w miłości z pragnieniem, aby z dwojga powstało jedno, to wydarza się wtedy pierwszy CUD, drugim jest przyjście na świat dziecka (wejście duszyczki w materialny świat).

Jak zostaje się rodzicem?

Rozejrzyjmy się dookoła, czy widzicie szczęśliwe dzieci wychowywane przez szczęśliwych kochających rodziców? Jeśli rodzice nie są ze sobą szczęśliwi, a pomimo to decydują się na dziecko, bo myślą, że da im to upragnione szczęście i pogłębi ich miłość, to oboje żyją w iluzji. Taką decyzją krzywdzą nie tylko dziecko, ale i samych siebie. Z nieszczęśliwych ludzi nie będzie szczęśliwych dzieci. Przecież rodzice (mama i tata), są wzorem dla dziecka, a jakim wzorem są nieszczęśliwi i niekochający siebie rodzice?

Wiele osób (i tych młodych i tych starszych) nie jest na tyle dojrzałych psychicznie, aby zostać rodzicem – to powinien być w pełni świadomy wybór, a nie owoc egoistycznych igraszek cielesnych (wpadka), czy sposób kobiety na usidlenie mężczyzny. Wielu z przyszłych rodziców jest okaleczonych już na starcie, ponieważ sami pochodzą z nieszczęśliwych rodzin, w których było wiele przemocy (w tym uzależnienia) i nie potrafili kochać własnych dzieci, gdyż sami nie zostali obdarzeni miłością od własnych rodziców.

Jak być odpowiedzialnym rodzicem?

Jeżeli pragniemy lepszego świata dla naszych dzieci, powinniśmy zastanowić się, co możemy uczynić, aby im go faktycznie ofiarować. W pierwszej kolejności warto byłoby rozważyć oczyszczenie własnego rodu, gdyż jak wiemy, to właśnie nasi przodkowie z pokolenia na pokolenie kreują świat swoich dzieci. Programy i wzorce przyjmujemy po naszych przodkach oraz uruchamiane one są przez naszych rodziców (kontakt z nimi), jak i przez nasze środowisko, w którym wzrastamy. Ważne, aby się od nich (tych szkodliwych programów i wzorców) uwolnić, gdyż jedynie utrudniają nam życie oraz wpływają na przyszłe pokolenia (np. na nasze dzieci).

Niektórzy młodzi ludzie świadomie podejmują decyzję posiadania dzieci. Przygotowują swoje ciała oczyszczając je. Szczególnie ciało kobiety powinno być jak najlepiej przygotowane (oczyszczone), aby stworzyć jak najlepsze warunki dla płodu. Kobiece ciała są zanieczyszczone i duszom przyszłych dzieci jest trudno dopasować swoją wibrację do wibracji matki. Ważne jest także oczyszczenie emocjonalne oraz właściwe odżywianie. Idealnie byłoby, jakby przyszła matka przebywała jak najwięcej na łonie natury oraz jakby miała połączenie ze Wszechświatem, gdyż to bardzo korzystnie wpływa na rozwój płodu. Dusza, która decyduje się na wcielenie, sama wybiera swoich przyszłych rodziców. Czasami jej przyszli rodzice mogą się jeszcze nie znać, lecz duszyczka (jeszcze nienarodzone dziecko) już spotyka się z ich Duszami i ich obserwuje. Kobietom często przed zajściem w ciąże śnią się ich przyszłe dzieci.

W dawnych czasach rodzice przygotowywali się do poczęcia dziecka poprzez rezygnację ze złych nawyków, które mogły powodować zanieczyszczenie ich organizmów. Obecnie kobiety (gdy są w ciąży) mało uwagi przywiązują do tego, czym się odżywiają i jaki tryb życia prowadzą, na ogół nie rezygnują z palenia papierosów, czy ze stosowania innych używek. W okresie ciąży płód uzależniony jest od matki, więc bardzo istotnym jest to, jakie emocje w tym czasie się w niej pojawiają (które między innymi wynikają z relacji ze swoim ojcem). Dziecko odczuwa i słyszy wszystko, co dzieje się na zewnątrz – to wpływa na kształtowanie się płodu i jego osobowości. Jeśli dziecko odczuwa negatywne stany emocjonalne swojej matki (lęk, smutek, żal), ma to na nie niekorzystny wpływ. Często zdarza się, że dziecko okręcone jest własną pępowiną, gdyż nie chce dopuścić do własnych narodzin, ponieważ uważa, że środowisko, w którym przyjdzie mu żyć jest niekorzystne, a ono nieoczekiwane.

Podstawowe żywioły

Żywioły są podstawowym budulcem natury (są esencją wszechświata i istnieją w całej organicznej jak i nieorganicznej materii). My ludzie jesteśmy mikrokosmosem i posiadamy w sobie ów pięć żywiołów. Rodzimy się z różnymi potencjałami energetycznymi (jest to energia przedurodzeniowa, którą dostajemy od rodziców). Wyróżniamy następujące żywioły (od najgęstszego po najbardziej subtelny):

  • Ziemia (Duch Ziemi). Reprezentuje ciało. Kolor: brązowy, żółty, czarny. Kierunek: północ. Pora roku: indiańskie lato. Negatywne Emocje: niepokój, zamartwianie się. Pozytywne Emocje: współczucie, otwartość, życzliwość. Znaki zodiaku przyporządkowane temu żywiołowi to: Byk, Panna, Koziorożec.

  • Woda (Duch Wody). Reprezentuje uczucia, emocje, sny, podświadomość. Kolor: niebieski, morska zieleń, turkus. Kierunek: zachód. Pora roku: zima. Negatywne Emocje: strach, szok, pustka. Pozytywne Emocje: czujność, łagodność, ruch. Znaki zodiaku przyporządkowane temu żywiołowi to: Rak, Skorpion, Ryba.

  • Ogień (Duch Ognia). Reprezentuje witalność. Kolor: czerwony, pomarańczowy. Kierunek: południe. Pora roku: lato. Negatywne Emocje: niecierpliwość, apatia. Pozytywne Emocje: miłość, entuzjazm, szczęście, wzmocnienie myśli. Znaki zodiaku przyporządkowane temu żywiołowi to: Baran, Lew, Strzelec.

  • Powietrze (Duch Wiatru). Reprezentuje intelekt i wyobraźnię. Kolor: biały, jasnoniebieski. Kierunek: wschód. Pora roku: wiosna. Znaki zodiaku przyporządkowane temu żywiołowi to: Bliźnięta, Waga, Wodnik.

  • Przestrzeń / Eter (Energia Ducha). Brak potrzeby przejawiania się.

Ziemia bez wody nie będzie mogła rodzić (nie wyda plonów), zaś ogień bez powietrza zgaśnie. Matka Ziemia nas żywi, powietrze nas oczyszcza, ogień ochrania, a woda nas uzdrawia a zarazem uspakaja. Te żywioły muszą być w równowadze (balansie), aby mogły prawidłowo funkcjonować, a za ów równowagę odpowiedzialny jest eter (przestrzeń).

Nasze życie podlega pięciu żywiołom:

  • Okres dzieciństwa tyczy się rozwoju fizycznego (od narodzin poprzez wiek dojrzewania) – wtedy to dominują dwa elementy, Wody i Ziemi, czyli szukanie przyjemności, siła, emocje.
  • Dorosłość cechuje się aktywnością i zmianami, jakie zachodzą w naszym życiu, jest to element Ognia – ten czas cechuje się: dynamiką, twórczością, impulsywnością, szybkim działaniem i doświadczaniem świata.
  • Starość – w tym czasie panującymi elementami jest Powietrze i Przestrzeń (Eter). Człowiek jest zadowolony z tego co ma i żyje w zgodzie z całym światem.

Dusza każdego dziecka posiada swój żywioł – sama go wybiera i jest on w niej dominujący (jest jej filarem / wewnętrznym rdzeniem). Dusza posiada również siłę życiową (sposób, w jaki przejawia się względem świata zewnętrznego). Może zdarzyć się tak, że dziecko w pierwszych miesiącach życia płodowego będzie miało niedobór jakiegoś żywiołu.

Jeśli dziecku brakuje elementu Ziemi w czasie ciąży, to dziecko będzie miało deformację ciała, a co więcej będzie słabe oraz nie będzie posiadać odporności. Natomiast jeśli zabraknie mu elementu Wody, wtedy będzie mieć problemy z nerkami (częstsze oddawanie moczu), będzie posiadać również problemy z układem krążenia oraz z przemianą materii. Jeżeli brak mu elementu Ognia, dziecko będzie się wolniej rozwijać (względem rówieśników), będzie słabe i anemiczne. Możemy utracić różne elementy z różnych powodów, nawet w czasie ciąży, przez co rodzimy się z określonymi brakami.

Byłoby dobrze, aby przyszli rodzice przeanalizowali własne życie oraz ciało pod kątem żywiołów zarówno na poziomie emocjonalnym, fizycznym, jak i energetycznym. Ta wiedza przyda im się, aby wyłapać braki i niedobory u własnego dziecka, jeśli takowe się pojawią. Przyszli rodzice muszą uświadomić sobie, że dzieci rodzą się z brakami, które powinni dziecku pomóc uzupełnić, aby łatwiej mogło przejść przez trudny dla niego czas.

Stan zdrowia człowieka (na wszystkich płaszczyznach) jest połączony z pięcioma żywiołami. Jak już wspomniałam wcześniej, brak jakiegoś żywiołu, jego nadmiar lub niedobór może zaburzyć stan psychiczny, lub fizyczny – co koniec końców będzie skutkować jakąś „niepełnosprawnością” / chorobą. Żyjemy w dualnym świecie, więc żywioły mają w sobie aspekty zarówno pozytywne jak i negatywne. Siły te mają możliwość tworzenia i destrukcji. Jeśli pojawia się w nas jakiś nadmiar lub niedobór, to stan równowagi zostaje zachwiany.

Idealnie byłoby jakby przyszli rodzice (szczególnie matka) dbali o równowagę elementów. Matka jest z dzieckiem połączona emocjonalnie nie tylko podczas ciąży, ale także po urodzeniu (na ogół do 7 roku życia). Matka poprzez własne niewybalansowane emocje może wpływać na swoje dziecko w negatywny sposób. Takie dziecko może nawet zacząć się obwiniać, że to z jego powodu mama się złości czy płacze, zaczyna mieć niedobory i zachwianie swoich żywiołów (taki stan niewybalansowania może ciągnąć się latami). Te żywioły oddziaływują zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie (poprzez otoczenie) na rodziców i dziecko. Ów żywioły mogą się wzajemnie wspierać, lub też niszczyć, są ze sobą cały czas połączone, niczym yin i yang.

Jeśli nie mamy opanowanych żywiołów, mogą pojawić się problemy z realizacją naszych życiowych celów, które sobie obraliśmy. W praktyce wygląda to tak: mamy jakiś pomysł (żywioł powietrza)… potrzeba nam zapału (żywioł ognia)… natomiast cóż nam po pomyśle (idei), kiedy nie ma czynu (żywioł wody). Potem jest realizacja celu (żywioł ziemi). Może się zdarzyć, że zatrzymujemy się na pomyśle (żywioł powietrza), albo na samej chęci („słomiany zapał” – za słaby „żywioł ognia”) lub nie możemy pójść dalej, bo nie opanowaliśmy żywiołu wody (ruchu / działania). Jeśli posiądziemy wiedzę i zaznajomimy się, jak działają żywioły i opanujemy je, może to przynieść zmiany w naszym życiu, doprowadzając do ziszczenia naszych życiowych planów. Wiedza jest potrzebna człowiekowi po to, aby Dusza zrealizowała swoje zamiary w świecie materialnym. Im wcześniej ją posiądziemy, tym prędzej będziemy sobie radzić z wyzwaniami, jakie życie przed nami postawi.


Meggi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *