Twój dzień relaksu (kilka prostych czynności, które możesz zrobić dla samego siebie)

Kiedy ostatni raz miałeś dla siebie czas, aby coś dla siebie zrobić? Czy jesteś w stanie sobie to przypomnieć? Jeśli masz z tym problem, to podpowiem Tobie kilka czynności, które możesz wykonywać każdego dnia, aby mocniej zadbać o samego siebie:

  • Z samego rana (może być przy porannej toalecie) popatrz w lustro i podaruj sobie szczery, pełen miłości uśmiech. Dodatkowo wyznaj sobie samemu miłość – czy kiedykolwiek to czyniłeś? Od czasu do czasu mówimy innym piękne słowa, ale czy czynimy to wobec siebie? Warto byłoby zrobić z tego swój codzienny poranny rytuał, który nie wymaga od nas wiele czasu, a może przyczynić się do naszej niesamowitej przemiany / transformacji.
  • Zafunduj sobie masaż całego ciała, ew. pobyt w saunie (np. tureckiej).
  • Zobacz, co grają w kinie, może jest obecnie wyświetlany film, który z chęcią chciałbyś zobaczyć.
  • Jeżeli będziesz miał chwilę wolnego, przygotuj sobie gorącą czekoladę / herbatę, usiądź w wygodnym bujanym fotelu, nakryj się ciepłym kocem i weź do ręki dobrą książkę, która od dawna leżała i czekała, abyś zaczął ją czytać.
  • Przygotuj sobie ciepłą kąpiel np. z dodatkiem soli / ziół / pachnących olejków eterycznych (wybierz zapachy, które najbardziej lubisz). Dodatkowo włącz spokojną muzykę, zapal świeczki (najlepiej z pszczelego wosku) – wszystko po to, aby stworzyć relaksacyjną atmosferę potrzebną do głębszego odprężenia.
  • Zasiądź do medytacji przy dźwiękach spokojnej muzyki, abyś mógł mentalnie i emocjonalnie się odprężyć oraz abyś mógł przeprowadzić sam ze sobą szczerą rozmowę, która uwolni napięcia wewnętrzne, które się w Tobie pojawiają.
  • Wyjdź na dwór, aby podziwiać zachód słońca (pozwól sobie na delektowanie się tą chwilą).

Jest wiele możliwości, które możesz zrobić dla samego siebie, te, które wymieniłam powyżej to jedynie niektóre z nich – nie odkładaj tego typu działań na jutro, je trzeba wykonywać natychmiast. Niektórzy od lat obiecują sobie, że wykonają jakąś przyjemną czynność dla nich samych, ale wiecznie ją odkładają na inny dzień (nigdy nie mają dla siebie samego czasu), tak być nie powinno, jesteś wart tego, aby dać sobie chwilę relaksu… więc zastanów się, czego Tobie brakuje, co chciałbyś dla siebie samego zrobić i postaraj się znaleźć dla siebie czas, bo jeżeli Ty o siebie nie zadbasz, nie jest wcale pewne, że inni to uczynią. Skorzystaj chociaż z jednej z powyższych rad, aby rozpocząć dbanie o własne mentalne i emocjonalne zdrowie. Pamiętaj, że tak jak inni Ty również zasługujesz na to, co najlepsze 🙂


Meggi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *