Medytacja wewnętrznego uśmiechu :)

Ta krótka medytacja dostarczy Tobie sporej dawki radości oraz pomoże Tobie rozwinąć życzliwość do samego siebie, jak i do innych. Możesz ją wykonywać każdego dnia (nawet parę razy dziennie!). Ów medytację możesz wykonać prawie wszędzie, nawet w autobusie czy w kolejce do kasy w sklepie. Poniżej jest napisane jak ją poprawnie wykonać, zapraszam do wypróbowania jej na sobie 🙂

 • Usiądź wygodnie z wyprostowanymi plecami.
 • Przymknij oczy lub całkowicie je zamknij.
 • Weź kilka głębokich wdechów i wydechów. Niech także Twój brzuch pracuje – przy wdechu wypychaj brzuch, przy wydechu cofaj go do środka.
 • Skieruj swoją uwagę na nogi i stopy.
 • Wyobraź sobie, że uśmiechasz się do swoich nóg. Pamiętaj, że one noszą Ciebie cały dzień, przesłany uśmiech w ich kierunku to wyraz Twojej wdzięczności za to, że Tobie dobrze służą (zrób to szczególnie szczerze, jeżeli są z Twoimi nogami jakieś problemy).
 • Przejdź w ten sposób przez wszystkie części swego ciała: poczuj je, prześlij im swój uśmiech oraz podziękuj im za to, że Ci służą.
 • Następnie poczuj pod swoimi stopami Matkę Ziemię i obdaruj ją kochającym uśmiechem. Zrób to samo do Ojca Niebo. Okaż im swoją wdzięczność.
 • Wyślij swój cudowny, pełen ciepła, miłości i radości uśmiech we wszystkie kierunki świata.
 • Jeżeli czujesz taką potrzebę wyślij dobrą energię wszystkim istotom, aby były szczęśliwe, żyły w pokoju, radości i miłości… i aby im niczego nie brakowało. Osobiście robię to podczas medytacji, albo na jej zakończenie.
 • Pobądź chwilę w tym uczuciu serdeczności, życzliwości, radości, zadowoleniu i harmonii.
 • Jeśli masz np. jakieś spotkanie z przyjaciółmi, rodziną, osobami z pracy itd. uśmiechnij się do nich w duchu. Niech Twój uśmiech już teraz dotrze do nich (jeszcze przed waszym spotkaniem). Możesz tak uśmiechać się do piekarza, u którego kupujesz codziennie pieczywo, aptekarki, kierowcy autobusu, czy ludzi których spotykasz na ulicy. Uśmiechaj się do czynności, które wykonujesz w pracy oraz do ludzi z którymi na co dzień przebywasz. Jeżeli ktoś na Ciebie czeka powiedz sobie w myślach: „Nie mogę się już doczekać, aby Ciebie zobaczyć / aby Ciebie uściskać / aby z Tobą spędzić czas”.

Jeżeli często będziesz wykonywać to ćwiczenie, zobaczysz, że będzie miało ono wyjątkowo pozytywny wpływ na Twoją osobę. Zwiększy się Twoja wewnętrzna radość i życzliwość wobec innych ludzi. Można innym ofiarować prezenty, kwiaty… ale tak naprawdę największym i najpiękniejszym prezentem, jaki możemy dać drugiemu człowiekowi jest to, co wypływa z naszego serca np. szczery uśmiech, miłe słowo, przytulenie, czy poświęcenie komuś swojej uwagi.

Na pewno nie raz przebywałeś w towarzystwie dzieci, które się szczerze śmiały… spróbuj sobie szczegółowo przypomnieć, co wtedy odczuwałeś. Jak wiemy, szczery serdeczny uśmiech jest w stanie przekazać innym oraz nam samym wiele pozytywnej energii – nigdy o tym nie zapominajmy. Po takiej medytacji poczujesz jakby Twoje całe ciało po prostu się śmiało. Jeżeli je poprawnie wykonałeś, możesz podzielić się ze mną swoimi odczuciami 🙂


Meggi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *