Świadomy mężczyzna – energia męska

„Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, mmm, orły, sokoły, herosy?
Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, gdzie te chłopy? – Jeee!?”
(Dobre pytanie w piosence Danuty Rinn „Gdzie ci mężczyźni”)

Mężczyźni posiadają wspaniałą męską energię, lecz musi być ona czysta. Wielu z nich boi się własnej energii i nie potrafi nią władać. Ów energię trwonią np.: w aktach seksualnych, które nie mają podłoża miłości (trwonią w ten sposób wiele kreatywnej energii, którą jest energia seksualna). Energię męską mężczyźni rozładowują w różny sposób np. poprzez wielogodzinne ćwiczenie na siłowni, ekstremalny sport, oglądanie meczów piłki nożnej, boksu, czy formuły 1 itd. Niewybalansowani mężczyźni czują strach przed energią kobiecą, jak i nie rozumieją swojej własnej, a wszystko dlatego, że nie potrafią nad tą energią zapanować i wykorzystać jej we właściwy, kreatywny sposób.

„Mężczyzna, który nie poświęca czasu rodzinie,
nie jest prawdziwym mężczyzną.”
(Don Vito Corteone)

Prawdziwa męskość wywodzi się z miłości i świadomości samego siebie i tego, kim się jest (większość mężczyzn tego nie wie). Musimy sobie uzmysłowić, że tak jak i kobiety mężczyźni mają wiele ran z dzieciństwa. To właśnie one wpłynęły na to, kim dzisiaj są i jak czują się jako mężczyźni. Obecnie cechy męskie przypisuje się kobietom i na odwrót. Tego typu myślenie / postrzeganie promują media, reklamy, współczesna moda. Na ulicach widać coraz więcej zniewieściałych panów i męskich kobiet. Niech sobie każdy sam odpowie, w jakim kierunku to zmierza. Dzieci nie posiadają „zdrowych” wzorców do naśladowania i potem nie wiedzą, kim tak naprawdę są (jeśli chodzi o płeć). Tu chodzi o cechy, a nie o role, jakie obie płcie mają „odgrywać” w życiu. Męska energia to energia działania (zewnętrzny świat), natomiast kobieca energia działa wewnętrznie.

Niekiedy pytam kogoś, aby mi wymienił cechy prawdziwego mężczyzny lub kobiety – lecz muszę szczerze powiedzieć, że wiele osób ma z tym duży problem.

Cechy prawdziwego mężczyzny:

 1. Jest świadomy swojej wartości.
 2. Nie wyprowadzają go z równowagi słowa krytyki.
 3. Uważa na wypowiadane słowa (zastanawia się jak druga osoba je odbierze), a jego czyny są przemyślane.
 4. Jest odpowiedzialny za swoje czyny i nie boi się ponieść konsekwencji swoich działań.
 5. Kocha i docenia siebie (żyje w zgodzie ze sobą samym).
 6. Wytwarza przestrzeń dookoła siebie, w której dobrze i bezpiecznie czują się inni.
 7. Dobrze czuje się w swoim ciele (akceptuje swoją płeć) oraz akceptuje to, jaki jest.
 8. Dba o swoje ciało i je pielęgnuje.
 9. Jeśli ma wady nie wypiera się ich, potrafi nad nimi pracować, jeżeli uzna to za konieczne.
 10. Potrafi wyciągać wnioski ze swoich błędów, traktuje je jako cenne doświadczenie.
 11. Odznacza się takimi cechami jak: pewność siebie, stanowczość, poczucie humoru, uczciwość, odwaga, zaradność, inteligencja, opiekuńczość, troskliwość, czułość, ciepło, jest zdolny, aby udzielić innym swojego wsparcia.
 12. W przypadku krytyki nie przyjmuje automatycznie postawy defensywnej, ale raczej dokonuje przeglądu swoich działań i w spokojny sposób wyraża swój pogląd na zaistniałą sytuację (w tym swoje emocje, odczucia). Dzięki temu konfrontacje nie wymykają się spod kontroli, lecz są konstruktywnie rozwiązywane… co więcej prawdziwy mężczyzna wyciąga wnioski i uczy się na własnych błędach.
 13. Prawdziwy mężczyzna wyznacza sobie cele i je realizuje. Wie, w co warto być naprawdę zaangażowanym, a w których aspektach warto odpuścić. Nie chodzi o natychmiastowe uratowanie całego świata. Wystarczy, że będzie troszczyć się o swoje małżeństwo, dzieci, rodzinę. W coś, w co wierzy… nawet jeśli inni mogą się z tego powodu z niego śmiać.
 14. Ma poczucie humoru i kulturę osobistą. Pokazuje swoje uczucia i nie wstydzi się łez.
 15. Nie wywyższa się nad innych. Zna swoją wartość i umie zapanować nad swoim ego.

„Jeśli ktoś Cię rani i rozczarowuje, nie pytaj się go, dlaczego tak robi.
Zapytaj się siebie, dlaczego ty wciąż na to pozwalasz?”
(autor nieznany)

Zdarzają się sytuacje, w których kobiety same niszczą piękne męskie cechy… natomiast teraz jest czas dla obu płci, aby przemyśleć swoje dotychczasowe postępowanie i wnieść w swoje życie trochę zmian i inaczej popatrzeć na siebie. Myślę, że już czas zakopać „wojenne topory” i powrócić do swoich prastarych, prawdziwych energii… oczyścić siebie z błędnych wzorców, kodowań, programów, które w dzieciństwie zostały w nas wtłoczone. Powinniśmy obserwować siebie, swoje zachowanie, emocje, gdyż wiele programów jest przyjmowanych z zewnątrz w świadomy, lub nieświadomy sposób.

Wielu mężczyzn ma w sobie agresję (świadomą i podświadomą), często ukrytą, która wydobywa się na światło dzienne w określonych okolicznościach i jest odpowiedzią na agresję z zewnątrz. Ów agresję wyładowują najczęściej na dzieciach i kobietach. Agresywne zachowanie (czynienie zła) jest ukrytym w podświadomości bólem, traumą. Dla mnie agresja jest pewną formą niewiedzy, jeżeli ją uzupełnimy, zmienimy się, a co za tym idzie, nasze całe życie ulegnie przemianie. Pamiętajmy, że cała wiedza jest zawarta w nas samych, a nie w świecie zewnętrznym, dlatego tak istotnym jest, aby lepiej poznać siebie. Jeżeli mężczyzna to prawdziwie uczyni, osiągnie balans między swoją męską i kobiecą stroną osobowości, co zapewni mu harmonijne szczęśliwe życie.

Podsumowując:

Kobiety i mężczyźni potrzebują siebie nawzajem, aby przywrócić równowagę, która została zatracona z powodu patriarchatu, feminizmu, wolności seksualnej, działalności kościoła itd. Powoli, ale skutecznie spychano kobiety i wciskano je w ramy dla nich z góry ustalone. Wszystko to robiono po to, aby osłabić moc kobiety, posługiwano się w sprytny sposób mężczyznami i pod pretekstem lepszego życia dla kobiet wdrażano zmiany.

Musimy zrozumieć, że nie mamy siebie zwalczać, ze sobą konkurować, czy nad sobą panować (górować jedni nad drugimi), ale współdziałać (współtworzyć) i wzajemnie kreować nasze życie, wzajemnie się szanować, wspierać i wzmacniać po to, aby uzdrowić i przywrócić w sobie prastarą siłę i moc obu płci. Harmonia pomiędzy kobietą, a mężczyzną daje ochronę im samym i ich rodzinie oraz społeczności w której żyją. Energie (męska i żeńska) potrzebują się zharmonizować, aby ich przepływ i działanie było w równowadze.

Trzeba poznać swoje dobre i złe strony (swoje plusy i minusy) – ów poznanie ułatwi kierowanie swojej energii w odpowiedni sposób, aby kreować i tworzyć. Teraz dużo zależy od mężczyzn i ich wyborów. Kobiety już kroczą ścieżką rozwoju, wzrostu, przemiany… więc dołączcie do nas. Życzę wam, wspaniali mężczyźni, abyście przezwyciężyli swoje ego, obudzili swego Ducha. Miejcie więcej ciepła, cierpliwości, wyrozumiałości, delikatności, czułości, dobroci, a przede wszystkim poczucia humoru, wiele uśmiechu w dniu codziennym dla siebie samych i wszystkich dookoła was 🙂


Galaktyczne Serce (Meggi)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *