Dźwięk, cymatyka, rezonans wody i uzdrawiające częstotliwości

Każdego dnia doświadczamy różnego rodzaju dźwięków np.: odgłosów natury, hałasu samochodów, stukotu obcasów itp. – to jest muzyka, która nas otacza… ale jak ją faktycznie zdefiniować? Nie jest to takie proste, ponieważ każdy z nas ma swoją własną jej definicje, tak samo, jak każdy z nas ma swój ulubiony gatunek muzyczny np.: muzykę elektroniczną, klasyczną, instrumentalną, kameralną, janczarską itd. Najczęściej muzykę definiujemy poprzez nasze emocje, które się w nas pojawiają, gdy jej słuchamy.

„Wchłaniając muzykę całym sercem, nagle fizycznie coś w sobie poruszasz, a jednocześnie tak samo poruszasz coś w słuchaczu. Czyli tworzy się taki wspólny stan. Chyba o to chodzi.” Haruki Murakami

Muzyka składa się z różnych dźwięków, tonów, barw, kształtów. Może nas pobudzać, działać na nas relaksacyjnie, czy sprawiać, że będziemy wprowadzani w stan chaosu / choroby psychicznej, dlatego tak istotnym jest jakiej muzyki słuchamy. Już wieki temu wierzono, że istnieją wibracje, które są doskonałe i które pomagają w zjednoczeniu się z Bogiem – takie wibracje są przyjemne dla ucha, nie ma w nich ostrych, ciężkich brzmień, które przyczyniają się do „rozdzierania” naszej duszy na kawałki.

Czy wiesz, że muzykę możesz nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć? Nauka o kształcie fal akustycznych to kymatyka / cymatyka, która zajmuje się wizualizacją dźwięku poprzez wprowadzenie w drgania substancji takich jak np. piasek, sól, czy woda. Twórcą teorii cymatyki był Ernst Chladni, który badał zjawiska akustyczne (przeprowadzał doświadczenia z drgającymi strunami i płytami). To on ustalił prędkości rozchodzenia się fal podłużnych w różnych metalach, jak i drzewie, jak również prędkość dźwięku w gazach. W 1787 roku opublikował książkę „Odkrycia w teorii dźwięku” (Entdeckungen über die Theorie des Klanges). Od jego nazwiska pochodzi nazwa odkrytego przez niego zjawiska zwanego figurami Chladniego, które polega na tym, że podczas drgań drobinki materiału znajdujące się na płytce tworzą niepowtarzalne figury geometryczne.


Szwajcarski przyrodnik dr Hans Jenny rozwinął metodę Chladniego i stworzył nową naukę zwaną cymatyką; w 1967 roku opisał to w swojej książce Kymatik: Wellenphänomene und Schwingungen („Cymatyka: Zjawiska falowe i wibracyjne”). Przedstawił w niej dowody na to, że nasza rzeczywistość opiera się na wibracjach. Jak już wiemy, cymatyka to nauka o falach dźwiękowych i ich oddziaływaniu na substancje fizyczne… zakłada ona, że wszystko jest dźwiękiem, określoną wibracją, która nadaje kształt wszelkim formom. Ten sam ton dźwiękowy tworzy zawsze ten sam kształt tworzony przez tzw. fale stojące. Niskie dźwięki tworzą proste koła otoczone pierścieniami. Przy wyższych dźwiękach wzrasta liczba kręgów umieszczonych koncentrycznie wokół jednego koła. Im wyższa częstotliwość tym wzrasta złożoność kształtów. Jenny był zwolennikiem idei, że cymatyka (którą definiował jako matrycę dźwięku pracującą w przyrodzie) jest niewidzialną siłą napędową, która może stworzyć wszystko od kształtu fal podobnych do gór do płatków kwiatów. W trakcie badań Jenny odkrył, że po wypowiedzeniu hebrajskich i sanskryckich samogłosek piasek przybierał kształt ów samogłosek, co nie miało miejsca w przypadku języka współczesnego.

Aleksander Lauterwasser niemiecki autor książek m.in.: „Wasser-Klang-Bilder / Woda, Dźwięk-Obrazy, Das Geheimnis der Schildkröte / Sekret Żółwia, od dziecka miał wodę dookoła siebie, gdyż urodził się nad pięknym jeziorem bodeńskim w miejscowości Überlingen. Jeździ on po świecie i daje koncerty / spektakle pt.: „Światło – dźwięk – woda”, na których prezentuje (na żywo), w jaki to sposób dźwięk tworzy przeróżne kształty w wodzie. Zainstalowana kamera nad naczyniem, w której znajduje się kropla wody przekazuje obraz na wielki ekran, gdzie wspaniale można zobaczyć ów oddziaływanie.

Na filmiku powyżej pan Lauterwasser przedstawia kołyszące się krople wody, jak wibracja / drganie wpływają na jej kształt i formę. Gołym okiem nie jesteśmy w stanie zobaczyć tego zjawiska (kropla wody jest filmowana specjalną lampą stroboskopową, która jest wykorzystywana do fotografowania bardzo szybko poruszających się obiektów).

Na kolejnym filmiku widzimy reakcje wody na różne dźwięki i wibracje (między innymi spowodowane użyciem gongu). Niskie tony powodują powstawanie na powierzchni wody głębokich fal, natomiast wysokie tony wręcz przeciwnie, powstające fale są delikatne i przypominają koronkowe wzory. Woda posiada najwyższe predyspozycje do rezonansu (inne substancje czy płyny nie reagują / rezonują tak dobrze jak woda). Woda jest bardzo „wrażliwa” i odbiera wszelkie sygnały dźwiękowe o różnych częstotliwościach i odpowiada na nie poprzez swój ruch.

Kolejnym człowiekiem, który zajmuje się tematyką wody i odkrywa jej tajemnice jest Masaru Emoto – japoński naukowiec, autor książek takich jak: „Woda – obraz energii życia”, „Tajemnice wody i jej wpływ na człowieka i naszą planetę”, „Uzdrawiająca siła wody”. W ciągu swoich wieloletnich lat pracy naukowej udowodnił w licznych eksperymentach, że woda potrafi zbierać i przechowywać informacje, jak i uczucia i stany świadomości. Podczas licznych doświadczeń mówiono do wody, którą następnie zamrażano… po zamrożeniu formowały się kryształki, które dawały zupełnie inne kształty, niż te do których nic nie mówiono. Woda posiada pamięć i można ją programować. Masaru pokazał, że możemy wodę energetyzować za pomocą naszych myśli. Wszystko jest wibracją, energia jest wibracją, wibracja to życie. Masaru twierdzi, że ludzkie emocje mają duży wpływ na wodę (potwierdzają to sfotografowane pod mikroskopem kryształy wody). Rezultaty jego doświadczeń są zdumiewające. Próbki wody poddane wcześniej pozytywnym słowom czy myślom krystalizują piękne kształty. Natomiast te, które poddane były myśleniu negatywnemu brzydkie.

PODSUMOWANIE:

Wszystko ulega ciągłym przemianom, zarówno dźwięk, jak i materia. Fale dźwiękowe oddziaływują na materię mając bardzo duży wpływ na wszystko dookoła nas (w szczególności na nasze ciało). Jeśli człowiek jest wystawiony na różnego rodzaju wibrację w jego narządach lub częściach ciała mogą nastąpić efekty lecznicze, albo zachorowania (zjawiskiem rezonansu zajmowali się już wcześniej Leonardo Da Vinci, oraz Galileusz). Słuchając konkretnej muzyki, możemy się wyciszyć lub być bardziej pobudzonym / agresywnym (wszystko zależy jakie dźwięki w siebie wpuścimy). Jak wiemy, u dorosłego człowieka woda stanowi od 60-70% objętości jego ciała (75% mięśni to woda, 75-85% objętości mózgu to woda), więc jesteśmy podatni na wpływ dźwięków, który jest w stanie na nas wpływać.

Drgania, dźwięki i wibracje wypełniające świat dookoła nas mogą wpływać bezpośrednio na nas samych, co wpływa na nasze ciało, zdrowie i samopoczucie. Tak samo wibracje pochodzące z naszego własnego wnętrza np. nasz śpiew, słowa, myśli, czy emocje wpływają na świat zewnętrzny. Dźwięk jest bardzo silną energią tworzenia, dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na to, jakie słowa wypowiadamy, co myślimy o sobie samym oraz o innych. Obserwujmy, co „zasiewamy”, bo każda myśli to ziarno, po jakimś czasie zaczyna kiełkować i tworzyć naszą rzeczywistość. Częstotliwość emituje określone fale, które to z naszego umysłu codziennie wysyłamy do otoczenia. Nasze własne myśli kreują naszą rzeczywistość.

„Wszystko jest energią. Dostrój się do częstotliwości tego, czego pragniesz, a w nieunikniony sposób stanie się to twoją rzeczywistością. To nie filozofia, to fizyka.” ~Albert Einstein

„Chcę wiedzieć, jak Bóg stworzył ten świat. Nie interesuje mnie to czy inne zjawisko. Chcę znać Jego myśli, reszta to szczegóły.” ~Albert Einstein

Jeżeli jesteś zainteresowany wprowadzaniem harmonii w siebie poprzez dźwięk to widea, które znajdują się poniżej, są dla ciebie. Usiądź wygodnie, włącz wybrane wideo, zamknij oczy i pozwól sobie na 30 minut głębokiego relaksu, który zregeneruje twoje baterie i uzdrowi twojego ducha.

Uzdrawiające częstotliwości (174 Hz) – Rozpuszczanie bólu emocjonalnego i fizycznego

Uzdrawiające częstotliwości (285 Hz) – Wzmocnienie pola energetycznego i szybkie gojenie się ran

Uzdrawiające częstotliwości (396 Hz) – Rozpuszczanie strachu i poczucia winy

Uzdrawiające częstotliwości (417 Hz) – Rezonans z Wszechświatem i usuwanie negatywnych energii

Uzdrawiające częstotliwości (432 Hz) – Usuwanie podprogowych blokad

Uzdrawiające częstotliwości (512 Hz) – Uzdrawianie czakry serca

Uzdrawiające częstotliwości (639 Hz) – Harmonia w związku i usprawnienie komunikacji

Uzdrawiające częstotliwości (727 Hz) – Leczenie zapaleń i wzmocnienie systemu immunologicznego

Uzdrawiające częstotliwości (741 Hz) – Leczenie całego ciała i usuwanie toksyn z organizmu

Uzdrawiające częstotliwości (800 Hz) – Regeneracja całego ciała

Uzdrawiające częstotliwości (852 Hz) – Przywrócenie wewnętrznej harmonii

Uzdrawiające częstotliwości (880 Hz) – Leczy infekcje i alergie (łagodzi bóle głowy)

Uzdrawiające częstotliwości (1024 Hz) – Aktywacja całego systemu energetycznego


Meggi
.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *