Godzina szczerości z samym sobą

Jest to duchowe ćwiczenie, poprzez które chcę zainspirować Ciebie do kontaktowania się z samym sobą, ze swoją duszą…. abyś zaakceptował siebie takim, jakim jesteś i abyś pokochał siebie bezwarunkowo całym sercem. Chce, abyś stał się dla siebie najlepszym przyjacielem, przewodnikiem, najlepszą wersją samego siebie, byś w pełni mógł rozwinąć swój potencjał, co pozwoli Tobie cieszyć się życiem i istnieniem. Pomoże Tobie w tym ów ćwiczenie… czyli rozmowa w cztery oczy z dawno niewidzianym najlepszym (kochanym) przyjacielem 🙂

Jest to proste ćwiczenie z lusterkiem, muszę powiedzieć, że wielu ludzi ma z nim duży problem i zaraz wyjaśnię dlaczego tak się dzieje.

Ważny jest cel, intencja z jaką chcesz przeprowadzić tą rozmowę, oraz szczerość do samego siebie (z najlepszym przyjacielem powinniśmy rozmawiać szczerze, inaczej taka rozmowa nie ma sensu).

  1. Dobrze jakbyś była/był sam, aby nikt Tobie nie przeszkadzał (wyłączenie telefonu jest wskazane).
  2. Moją zasadą jest słuchanie swojego wnętrza, odczuwanie impulsów, jakie się we mnie pojawiają (nauczyłam się konsekwentnie za nimi podążać). Często przymykamy oczy na sygnały z naszego wnętrza, a to są dla nas najcenniejsze wskazówki.
  3. Jeśli masz taką potrzebę, możesz włączyć sobie swoją ulubioną relaksacyjną muzykę, zapalić lampę zapachową z olejkiem eterycznym, albo kadzidełko. Stwórz sobie taką atmosferę, aby było przyjemnie (jak na spotkaniu z dawno niewidzianym bardzo dobrym przyjacielem, którego nareszcie możesz ponownie powitać).
  4. Usiądź wygodnie przed lustrem (może być ono duże lub małe, ale ważne jest, abyśmy widzieli w nim swoją twarz, oczy). Jeśli czujesz taką potrzebę (przed ów ćwiczeniem), możesz wypisać sobie pomocnicze punkty (mogą to być pytania).
  5. Przez kilka minut przyglądaj się swojej twarzy odbijającej się w lustrze, następnie uśmiechnij się do niej i zadaj sobie pytanie, kogo widzisz?
  6. Rozpocznij rozmowę ze swoim przyjacielem / przyjaciółką z lustra (możesz użyć wcześniej wypisanych punktów albo spontanicznie rozpocząć rozmowę).
  7. Zadawaj pytania i słuchaj odpowiedzi (niech będą one szczere / niech wypływają z Twojego wnętrza) i obserwuj swoje reakcje, emocje, to, co pojawia się na Twojej twarzy, czy jest to lekki grymas, czy może jednak szczery uśmiech (możesz ów reakcje zapisywać).
  8. Zwróć szczególną uwagę na to, czy przesadnie koloryzujesz (upiększasz) swoje wypowiedzi, a jeżeli to robisz, to zastanów się, z czego to wynika.
  9. Czy jesteś szczera/szczery ze sobą podczas rozmowy, czy nie okłamujesz siebie i przyjaciela?
  10. To ćwiczenie nie ma określonego czasu trwania, poświęć na nie tyle swojego czasu, ile uważasz, że jest potrzebne.

Nie jest to łatwe ćwiczenie, ponieważ wielu ludzi ma problem z patrzeniem na siebie w odbiciu lustrzanym przez dłuższy czas. Najważniejsza w tym ćwiczeniu jest szczerość oraz obserwowanie swoich reakcji (które niekiedy mogą być ledwo zauważalne). Może się również zdarzyć, że zaczną wychodzić z nas emocje, które są związane z naszą bolesną przeszłością – jeżeli tak się stanie poświęć im należytą uwagę i troskę.

To ćwiczenie pomaga nam poznać samych siebie, a z czasem odkrywamy, że naszym najlepszym przyjacielem jesteśmy my sami 🙂 Gdy bardziej poznajemy samych siebie otwieramy się na miłość własną, stajemy się wobec siebie bardziej wyrozumiali i zaczynamy z miłością traktować swoje ciało. Zauważamy swoje potrzeby i wewnętrzne piękno. Szybko pojmujemy, że jesteśmy piękni i wyjątkowi (jedyni w swoim rodzaju).

Jeżeli wykonasz to ćwiczenie wielokrotnie zmienisz swój stosunek do samego/samej siebie, a w konsekwencji Twoje relacje z innymi ulegną zmianie, jak i Twój odbiór sytuacji zewnętrznych, które Cię spotykają. W Twoim życiu zacznie pojawiać się więcej spokoju, lekkości, radości istnienia. Poczujesz jedność w sobie i dookoła siebie. Zaczniesz wibrować na wyższych częstotliwościach, a harmonia i balans zawitają do Twojego codziennego życia. Najpiękniejsze jest to, że będziesz miał kontakt z własną Duszą, zaczniesz ją odczuwać. Staniecie się jednością.


Meggi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *